Svátek má Anastázie

15/11 °C

Automat

Automat

Právě hraje:
ŠÁRKA REZKOVÁ
BORŮVKOVÁ

ROZLUČKOVÝ SKLÍPEK PRO YVONNE PŘENOSILOVOU

ROZLUČKOVÝ SKLÍPEK PRO YVONNE PŘENOSILOVOU

Tento pátek 29. 9. od 19:00 odvysíláme rozlučkový slípek pro naši kolegyni Yvonne Přenosilovou. Vzpomínat budou kolegové z Country Radia, kde Yvonne účinkovala od roku 2009. Svou vzpomínku připojili Jiří Vondráček, Franta Hacker, Miloslav Mejzlík, Miloň Čepelka, Petr Kocman a další. Celý pořad doprovodí Yvonnou zpívané písně. Repríza pondělí 2. 10. od 0:00 a 22:00

Yvonne Přenosilová byla česká zpěvačka, moderátorka a emigrantka. Je považovaná za průkopnici českého rhythm and blues a rock and rollu.

Absolvovala dvanáctiletku v Libni v Praze. Kariéru začala konkurzem v Semaforu, ze kterého Miloš Forman natočil svou režisérskou prvotinu Konkurs. S písničkou Malageňa ji do divadla nepřijali, ale všiml si jí skladatel Karel Mareš.

Zpívala s Olympikem, pak byla členkou nově vzniklé skupiny Apollo (spolu s Karlem Gottem, Karlem Hálou, Pavlínou Filipovskou) – dnešní Studio Ypsilon. Hrála i v Semaforu ( 1963 - 1964).

V roce 1965, kdy si hosté z anglických klubů poslechli při návštěvě gymnázia Yvonnu naživo, pozvali ji na třítýdenní pobyt do Londýna. Manažera ji dělal pan Alcock. Yvonne zpívala v londýnském rozhlase, nazpívala gramodesku When My Baby Cries/Come On Home pro anglickou společnost PYE, aranžoval ji nejslavnější anglický odborník T. Hatch (autor písně Downtown). Rovněž uspořádala dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi, psali o ní v tisku.Nejcennější vystoupení bylo v nejpopulárnějším pořadu britské televize Ready, Steady, Go! společně se skupinou Rolling Stones.

V zahraničí vystupovala: Anglie, Belgie, Francie, Itálie, NDR, NSR a Rakousko.

V roce 1968 podepsala petici Dva tisíce slov a poté emigrovala přes Rakousko a Velkou Británii do SRN za svými rodiči.

V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o kariéru pod jménem Silová. Nejdříve pracovala u společnosti British Airways. Zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem.

V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy.

 

Kontakt

COUNTRY RADIO, Vinohradská 3217/167, 100 00 Praha 10 - Strašnice
tel.: 210 323 333