Svátek má Jarmil

23/9 °C

Katka Čepelíková a Vláďa Vlach

Katka Čepelíková a Vláďa Vlach

Právě hraje:
Country Radio
... klidné rádio do neklidné doby

06:00 - 10:00

Živé vysílání

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová je česká zpěvačka, moderátorka a emigrantka. Je považovaná za průkopnici českého rhythm and blues a rock and rollu.

Absolvovala dvanáctiletku v Libni v Praze. Kariéru začala konkurzem v Semaforu, ze kterého Miloš Forman natočil svou režisérskou prvotinu Konkurs. S písničkou Malageňa ji do divadla nepřijali, ale všiml si jí skladatel karel Mareš.

Zpívala s Olympikem, pak byla členkou nově vzniklé skupiny Apollo (spolu s Karlem Gottem, Karlem Hálou, Pavlínou Filipovskou) – dnešní Studio Ypsilon. Hrála i v Semaforu ( 1963 - 1964).

V roce 1965, kdy si hosté z anglických klubů poslechli při návštěvě gymnázia Yvonnu naživo, pozvali ji na třítýdenní pobyt do Londýna. Manažera ji dělal pan Alcock. Yvonne zpívala v londýnském rozhlase, nazpívala gramodesku When My Baby Cries/Come On Home pro anglickou společnost PYE, aranžoval ji nejslavnější anglický odborník T. Hatch (autor písně Downtown). Rovněž uspořádala dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi, psali o ní v tisku.Nejcennější vystoupení bylo v nejpopulárnějším pořadu britské televize Ready, Steady, Go! společně se skupinou Rolling Stones.

V zahraničí vystupovala:Anglie, Belgie, Francie, Itálie, NDR, NSR a Rakousko.

V roce 1968 podepsala petici Dva tisíce slov a poté emigrovala přes Rakousko a Velkou Británii do SRN za svými rodiči.

V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o kariéru pod jménem Silová. Nejdříve pracovala u společnosti British Airways. Zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem.

V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy. Má syna Maxmiliána Philipa, který žije se svým otcem v Německu.

Do svého Sklípku vás zavede každý pátek od 19.00 do 20.00 hodin.

Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová

Kontakt

COUNTRY RADIO, Vinohradská 3217/167, 100 00 Praha 10 - Strašnice
tel.: 210 323 333