Svátek má Květoslava

8/4 °C

Miloš Keller

Miloš Keller

Právě hraje:
SPIRITUÁL KVINTET
PÍSKAJÍCÍ CIKÁN

18:00 - 23:00

Živé vysílání

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová je česká zpěvačka, moderátorka a emigrantka. Je považovaná za průkopnici českého rhythm and blues a rock and rollu.

Absolvovala dvanáctiletku v Libni v Praze. Kariéru začala konkurzem v Semaforu, ze kterého Miloš Forman natočil svou režisérskou prvotinu Konkurs. S písničkou Malageňa ji do divadla nepřijali, ale všiml si jí skladatel karel Mareš.

Zpívala s Olympikem, pak byla členkou nově vzniklé skupiny Apollo (spolu s Karlem Gottem, Karlem Hálou, Pavlínou Filipovskou) – dnešní Studio Ypsilon. Hrála i v Semaforu ( 1963 - 1964).

V roce 1965, kdy si hosté z anglických klubů poslechli při návštěvě gymnázia Yvonnu naživo, pozvali ji na třítýdenní pobyt do Londýna. Manažera ji dělal pan Alcock. Yvonne zpívala v londýnském rozhlase, nazpívala gramodesku When My Baby Cries/Come On Home pro anglickou společnost PYE, aranžoval ji nejslavnější anglický odborník T. Hatch (autor písně Downtown). Rovněž uspořádala dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi, psali o ní v tisku.Nejcennější vystoupení bylo v nejpopulárnějším pořadu britské televize Ready, Steady, Go! společně se skupinou Rolling Stones.

V zahraničí vystupovala:Anglie, Belgie, Francie, Itálie, NDR, NSR a Rakousko.

V roce 1968 podepsala petici Dva tisíce slov a poté emigrovala přes Rakousko a Velkou Británii do SRN za svými rodiči.

V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o kariéru pod jménem Silová. Nejdříve pracovala u společnosti British Airways. Zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem.

V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy. Má syna Maxmiliána Philipa, který žije se svým otcem v Německu.

Do svého Sklípku vás zavede každý pátek od 19.00 do 20.00 hodin.

Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová Yvonne Přenosilová

Kontakt

COUNTRY RADIO, Říčanská 3, 101 00 Praha 10
tel.: 251 024 111

© 2000-2019 Country Radio
MEDIA CLUB, s.r.o.
sídlo: Na Žertvách 132/24, Libeň, 180 00 Praha 8
spisová značka: C 204565 vedená u Městského soudu v Praze