Svátek má Viola

18/9 °C

Miloš Keller

Miloš Keller

Právě hraje:
Country Radio
... klidné rádio do neklidné doby

14:00 - 18:00

Živé vysílání

07:45 08:00
repríza
Knižní hitparáda

Žebříček knih a novinky, uvádí Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana

17:00 18:00 Pošlete nám Vaše přání Písničky na přání

Chcete-li někomu poslat písničku...

Písničky objednávejte písemně:

1. na adresu: studio@countryradio.cz

2. na našich stránkách: http://www.countryradio.cz/porady/pisnicky-na-prani-11.html

3. sms na číslo 736 300 895 v den, kdy chcete nechat zahrát

4. dopisem - na adresu Říčanská 3, Praha 10

18:00 19:00
repríza: neděle 01:00 - 02:00
Srdcem v Country

... aneb víkendové muzikantské povídání nejen o hudbě ....

19:00 19:30
repríza: pátek 00:00 - 01:00
Zadáno pro legendy

Po super nových legendách americké country se v pořadu Zadáno pro legendy opět obracíme do historie a také do českých luhů a hájů. Vždy první pořad v měsíci bude o tuzemském interpretovi, další pořady v měsíci budou pak mít podtitul "Roky legend - legendy roků" a představíme si postupně v každém pořadu vždy jednu legendu z každého roku a tak budeme pokračovat od padesátých let až do let osmdesátých. Poslouchejte každou sobotu od 19,00 do 19,30. V sobotu 27/5 to bude opět pohled do USA, a to už do let šedesátých, konkrétně do roku 1961 - bude nám hrát a zpívat JIMMY DEAN.

Jimmy Dean se narodil v roce 1928 v Texasu v chudší farmářské rodině, a tak odmalička musel pomáhat na farmě. Hlavním produktem farmy byla zvířata, a tak Jimmy Dean získal vztah k masu a masným výrobkům až do té míry, že se na čas v dospělosti stal představitelem firmy vyrábějící uzeniny. Ale to bychom moc předbíhali. Navzdory práci na farmě nezapomínala jeho matka ani na kulturní vzdělání Jimmyho a učila jej od deseti let hře na klavír. On sám se pak zajímal o kytaru, harmoniku a akordeon. Navštěvoval střední obchodní školu a pak narukoval do armády k letectvu. V té době také poprvé začal hrát v kapele - Tennessee Haymakers.

Po skončení vojny Jimmy Dean v roce 1948 zůstal nějaký čas ještě u kapely Tennessee Haymakers a tedy i ve Washingtonu, brzy ale zakládá vlastní skupinu Texas Wildcats, podepisuje smlouvu s firmou Four Stars a v roce 1953 má první hit - Bummin around. V padesátých letech rostla jeho popularita především díky hostování v různých televizních pořadech, až mu v roce 1957 nabídla televize CBS celonárodní program. Ten ale nebyl až tak úspěšný a ani singly vydávané na konci padesátých let u firmy Columbia moc nezabodovaly. Až když v roce 1961 natočil skladbu Big bad John, vše se změnilo. Ta dobyla hitparádu countryovou i popovou.

Úspěch skladby Big bad john vedl k natočení podobných recitovaných písní ("Dear Ivan," "Little Black Book" a "P.T. 109") a Jimmy Dean se na čas usídlil v povědomí posluchačů jako "recitující zpěvák". Největší úspěch měly písně Sleeping Beauty a Cajun Queen. V roce 1963 se vrátil do televize, tentokrát měl u ABC show, na které spolupracoval s Rogerem Millerem a ve které představil řadu začínajících, i mimohudebních, umělců. Program běžel do roku 1966. Tehdy také zpěvák mění vydavatelství, přichází k RCA a má další veliký hit: Stand beside me - v hitparádách pak setrvával se střídavými úspěchy až do roku 1971, kdy natočil hit Slowly společně s Doottie West.

Počátkem sedmdesátých let Jimmy Dean podobně jako řada dalších umělců spolupracuje i s filmem a zkouší herectví - k vidění byl zejména v televizních seriálech Daniela Boona a mihl se i v nějakých bondovkách. To už se ale jeho kariéra začala obracet - Jimmy Dean však nebyl na hudbě závislý a uchoval si praktického ducha, a tak začíná podnikat v oboru, ze kterého vzešel - výroba uzenin. Jimmy Dean Meat company se brzy stala slavnou stejně jako jeho písně a jeho recepty na párky by byly na párkové hitparádě první, kdyby taková existovala.

Ani když se věnoval Jimmy Dean v 70. letech podnikání, neodmítal menší herecké role nebo natáčení písní. Ještě v roce 1976 natáčel písničky, očividně však již jen pro potěšení - ale s písní I.O.U., věnovanou své matce, se opět dostal do hitparády. A když odešel do zaslouženého podnikatelského důchodu, prodal svoji firmu, ale zůstal v ní prezidentem správní rady a také televizním mluvčím této firmy - a tak aktivně vstoupil i do nového tisíciletí.

19:30 20:00 Zdravíčko doktore

Vláďa Mertlík a jeho hosté každou sobotu od 19.30-20.00hodin

Repríza v pondělí od 00-0.30hodin

20:00 23:00 Potlach Country Radia

To nejlepší z trampské muziky

23:00 00:00 Noční Country Jam

Hodina originál americké country

Country obchůdek
Facebook

Inzerce

Country JOB
TEFAL
Makro
AUTO STRAKONICE

Partneři webu

Porta
UAMK
FOLKtime - Vašše brána do světa folku
Malostranská beseda
Mobilní ateliér