Svátek má Zita

14/7 °C

Milan Schmidt

Milan Schmidt

Právě hraje:
Country Radio
... klidné rádio do neklidné doby

13:00 - 18:00

Živé vysílání

Zadáno pro legendy

Zadáno pro legendy

V letošním roce má pořad Zadáno pro legendy podtitul "Roky legend - legendy roků". V každém pořadu se zastavíme u jedné výrazné osobnosti konkrétního roku. Začali jsme na konci čtyřicátých let a dojdeme až do současnosti. Pouze první pořad v měsíci bude věnován legendě z českých luhů a hájů. Dne 23/9 se zastavíme v roce 1974, zpívat nám bude MARIE OSMOND.

Marie Osmond se narodila v roce 1959 v Utahu a vyrůstala v přísně mormonské rodině spolu se svými 8 bratry. Poprvé byla v televizi spolu s jedním ze svých bratrů, když jí byly tři roky. Vážný začátek kariéry byl ale až  na začátku sedmdestátých let, kdy  si dodala odvahu po řadě hostování na koncertech svého staršího bratra a pokusila se také o nahrávací kontrakt. To se jí povedlo v roce 1973 a hned také vydává první singl: Paper Roses – a hned to taky byl velký úspěch – poprvé v historii zpěvačka dosáhla na první místo  countryové hitparády hned debutovým singlem. Na hitparádě popové byla pátá.
Po singlovém úspěchu následovalo podobně úspěšné album. Marie stále ale kromě sólové produkce vystupovala s větším či menším počtem svých starších bratrů, jako The Osmonds. A začala pronikat i do filmu, ovšem díky svému vychování ale kupříkladu odmítla jednu z hlavních rolí v muzikálu Grease, hrála ale v několika menších TV seriálech. To se jí zalíbilo a začala pracovat i na seriálech pro děti – stala se takovou americkou Dádou. V závěru osmdesátých let se vrátila k country a nazpívala kupříkladu duet s Deanem Sealsem – a opět s úspěchem, a tak se trochu více na duety se svými countryovými kolegy zaměřila a několik jich natočila.  Naposledy byla v hitparádě s některým z duetů v roce 1990.

Seznam témat Legend najdete ZDE.

Kontakt

COUNTRY RADIO, Říčanská 3, 101 00 Praha 10
tel.: 251 024 111

© 2000-2017 Country Radio
Radio United Services s.r.o.
sídlo: Říčanská 2399/3, Vinohrady, 101 00 Praha 10
spisová značka: C 202501 vedená u Městského soudu v Praze